Divadlo Boleradice

 

 
 

Vážení diváci a příznivci ochotnického divadla.

Prožíváme složité a náročné období po všech stránkách. Nás divadelníky velmi mrzí, že se s vámi nemůžeme setkávat v divadle, a dokonce ani spolu při divadelních zkouškách. Je nám po divadle smutno a věříme tomu, že i řadě z vás. Proto přicházíme s nabídkou "nouzového programu".
Dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek, budeme na našich webových a facebookových stránkách zveřejňovat záznam jednoho z našich představení. Připomeneme si tak inscenace, které už nemáme na repertoáru. Pojďte si tedy s námi zavzpomínat.

 

Rok na vsi (PREMIÉRA 13. 4. 1996, DERNIÉRA 13. 12. 1997)

 

Jednou z nejúspěšnějších her našeho divadelního spolku je zajisté Rok na vsi, který podle "kroniky moravské dědiny" bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových zdramatizoval Miroslav Krobot a režijně uvedla v život Alena Chalupová.
 

O hudební doprovod se postarala Cimbálová muzika Vonica ve složení - primáš František Koráb, Jan Kachyňa, Libor Otýpka, Jan Zaviačič, Antonín Bukovský a Ludmila Mrázková. 


Hráli: Antonín Koráb (Rybář), Marie Sokolářová (Vrbčena), Jan Koráb (Starosta), Iva Hrabcová (Bílá macecha), Libor Stehlík (Antoš), František Chalupa (Krištof), Radek Omasta (Martin), Libuše Korábová ml. (Anežka), Jana Horáková (Maryška), Václav Zahradník (Kunz), Radka Komínková (Sestra Amata), Jana Charvátová (Frau Ebr), Libuše Korábová (Rybářka), Růžena Hartmanová (Stařenka Rybářka), Bořivoj Veselý (Chocholáč), Jan Komínek (Stéskal), Stanislav Hartman (Farář), Stanislav Rauš (Vrbka), Marcela Korábová (Cihlářka), Libuše Hřibová (Plhalka), Marie Komínková (Hrabálková), Pavlína Stehlíková (Barbora), Miroslav Vašíček (Hrabálek), Hana Korábová (Hanča), Radim Sokolář (Janek), Marek Koráb (Psota) a Milan Čurda (Pazderka).

 

Rok na vsi - část 1

 

Záznam představení je z  Krakonošova divadelního podzimu ve Vysokém nad Jizerou, 27. ročníku celostátní přehlídky venkovských divadelních souborů v roce 1996.

Digitalizovaný videozáznam byl pořízen na zakázku z původního originálního záznamu představení zhotoveného Stanislavem Šmídem ze Štětí a uloženém v jeho soukromém archivu. Autor poskytl záznam k využití v Databázi českého amatérského divadla v srpnu 2013. Děkujeme, že respektujete autorská práva.

 

Rok na vsi - část 2

 

 

 

 

Na  záznam dalšího představení
se můžete těšit 2. dubna.

 

 

 

 

Informace o zrušených představeních a vracení vstupného:

Na základě rozhodnutí  Ministerstva zdravotnictví ČR v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19 se s platností od 12. března do odvolání ruší všechna představení v budově Divadla Boleradice.

Vstupné vracíme postupně – vždy od následujícího dne po původně stanoveném datu konání představení.

Vstupné hrazené platební kartou nebo bankovním převodem se vrací automaticky.

Prosíme, aby návštěvníci, kteří zakoupili vstupenky na představení a platili v hotovosti, požádali o vrácení vstupného buď písemně – nejlépe e-mailem na adresu info@boleradice-divadlo.cz s uvedením čísla účtu a kódu banky a k žádosti přiložili naskenované (nebo ofocené) vstupenky na vrácení; nebo osobně v pokladně divadla vždy v pátek od 18:00 do 19:00.

Prosíme diváky o trpělivost, žádosti budeme vyřizovat postupně.

 

 

 

Iva Kahounová
vedoucí divadelního provozu
DS bratří Mrštíků Boleradice
e-mail: akcedivadla@gmail.com
tel.: +420 608 421 476

 

 

 

 

 

Facebook

Facebook