Upozornění občanům - věnujte pozornost tomuto dopisu

Vážení občané, chci se na vás obrátit a informovat vás, o tom co se děje venku, za vesnicí, kam se někteří z vás chodí projít se svými psy.

Dne 5. 2. 2019 v dopoledních hodinách jsem na pravidelné pochůzce v revíru MS Nesvačilka, našel asi 20 metrů vedle svého pole, pod remízkem ,,Desátkový“ , dva malé zajíčky, jen několik dnů od narození. Jeden byl ještě živý, dohasínal a ještě třepal nožičkama, když jsem ho našel. Kousek od něho jsem našel ještě jednoho, který už byl zhaslý (mrtvý) .

Tito dva malí zajíčci byli pomačkáni psy, se kterými chodí někteří nezodpovědní majitelé, po polích, tedy po mysliveckém revíru, bez košíku a na volno. Oba zajíčci byli poslintaní a pomačkaní tak, že měly polámanou celou kostřičku.

Kdyby je ulovil dravec, nebyli by poslintaní, a Liška by je odnesla.

Nejspíš se stalo to, že pobíhající pes, našel podle pachu, tyto právě narozené dva zajíčky, v loži, kde čekali do večera na kojící matku, tento pes je pokousal, a vyplivl, a v pořádku se vrátil k majitelům.

Chci upozornit, že se my, v Mysliveckém sdružení, snažíme udržet už tak slábnoucí populaci Zajíce polního, v naší honitbě. Vkládáme nemalé finanční prostředky na nákup chovných párů Zajíců, a jejich integritu do stávající populace, k oživení krve a záchraně této už tak mizející ohrožené zvěře.

Díky nezodpovědnosti, a ignorantství, některých našich spoluobčanů, se nám tato záchranná činnost, těžko může podařit.

Prosím vás, všímejte si těch, kteří toto dělají, a uvědomte je, že se nechovají ohleduplně ke svému okolí.

V neposlední řadě, se tímto dopouštějí porušení Zákona na ochranu volně žijících zvířat.

Děkuji za vaši pozornost

Balák Zdeněk